Sponzorovanie jabloneckého futbalu a vďačnosť pána starostu

31.07.2013 16:16

Do Jablonca prišiel podnikateľ a otvoril si stolársku dielňu. Aby si získal náklonnosť a dobre sa uviedol v dedine, tak zasponzoroval jablonecký futbal. Pokiaľ dával peniaze do jabloneckého futbalu, hračky nášho pána starostu, bolo všetko v najlepšom poriadku.

Až jedného dňa podnikateľ povedal, že jablonecký futbal už sponzorovať nebude. Z akého dôvodu sa tak rozhodol, nie je dôležité.

Aká bola vďačnosť nášho pána starostu za dovtedajšie sponzorovanie futbalového klubu Jablonec?

Ako ste sa určite dovtípili, nič dobré. Tento podnikateľ si začal stavať halu. Bohužiaľ pre neho staval ju na obecnom pozemku. Správne to určite nebolo. Ale tento pozemok je umiestnený tak, že k nemu nie je žiaden prístup, okrem jedného, ktorý mal tento podnikateľ. Každý logicky a rozumne uvažujúci starosta by takýto pozemok prednostne predával tomuto podnikateľovi. Veď na čo je niekomu pozemok, ku ktorému nie je prístup a na ktorom je rozostavaná hala?

Ale náš pán starosta asi mal iné úmysly. Prestal si sponzorovať moju hračku? To si si nemal dovoliť. Aby si si to zapamätal, spravím ti nejakú špinavosť. Staviaš na obecnom pozemku? Predám ho niekomu inému a môžeš sa s ním doťahovať.

Tak takýto charakter má náš starosta.