Pomoc podľa starostu

15.08.2013 09:33

Pri silnejších dažďoch tieklo ľuďom do záhrad viacej vody. Starosta pred niekoľkými rokmi teda vymyslel, že tam urobí zábrany. Pravdepodobné je, že tam naviezol stavebný odpad, podobne ako pri hrádzach na potoku, zakryl pár fúrami zeminy a zinkasoval peniažky do vrecka za likvidáciu tohto odpadu.

Samozrejme on vie všetko najlepšie, tak nejaký prieskum a projektovú dokumentáciu o tom, kam pôjde voda, ktorej sa zabráni vtiecť do viacerých záhrad, nebolo treba. A voda si cestu našla.

Pri nedávnom prudkom lejaku, od urobenia tých zábran ešte taký nebol, si všetka naakumulovaná voda našla cestu cez jednu otvorenú parcelu a tiekla priamo na dom jedného občana, ktorý má nižšie položený dom. Ak by sused neotvoril bránu a nepustil tento tok vody cez svoju záhradu, tak vo vnútri domu má meter vody.

Keď sa občania sťažovali, aby starosta niečo urobil s tými zábranami, dostali odpoveď, aby sa obrátili na súkromných majiteľov pozemkov. Veď tie zábrany "urobili" oni a pravdepodobne aj oni zinkasovali za to peniaze.

Keď sa dotyčný poškodený občan pýtal starostu, čo má teraz robiť, dostal odpoveď, nech rozbije most iných susedov, že voda bude odtekať tadiaľ. Zúfalý občan sa teda pustil do rozbíjania tohto mostu, čo sa samozrejme susedovi nepáčilo, veď si ho robil za svoje a starosta by mu "určite prispel" na opravu.

Keď treba riešiť problémy občanov, najmä ak ich spôsobil on sám, tak náš starosta si normálne ešte z nich robí srandu. Toto sa inak ani nazvať nedá. Tým jeho arogantným spôsobom každého odpinká alebo mu dokonca vynadá. Hanba!