Neobmedzený pán Jablonca

15.08.2013 09:53

Istý občan si podal pred vyše rokom písomnú žiadosť o stavebné povolenie na výstavbu cesty. Pán starosta mu nebol schopný doteraz odpovedať. Na poslednej schôdzi sa ho otec tohto občana pýtal, prečo nedostal odpoveď. Starosta mu bez najmenšej hanby povedal, že synovi ústne odpovedal na nejakom futbalovom zápase. Na tomto je zaujímavé to, že keď Vám niečo povie náš starosta, tak za tri dni Vám bez začervenania povie rovno do očí, že to nie je pravda a on nič také nepovedal. Okrem toho starosta musí odpovedať písomne, ale to mu vôbec nevadí, veď on tu je neobmedzený pán a môže si robiť čo chce.

Na tej istej schôdzi bola podaná ďalšia žiadosť s upozornením, aby starosta odpovedal do 30 dní písomne. Čo myslíte, ako to dopadlo? Samozrejme neodpovedal. Tak sa občan pýta poslankyne, či bola komisia pozerať na mieste, kde žiada občan o stavebné povolenie. Odpoveď. Ona tam určite nebola. Pýta sa ďalšieho poslanca, odpoveď taká istá. Tento poslanec sa ponúkol, že to zistí u starostu. Aké bolo jeho prekvapenie, keď mu starosta do telefónu vynadal, a usmernil ho, aby sa do tejto záležitosti nemiešal. Veď poslanec tu nie je na to, aby pomáhal občanom a už vôbec nie na to, aby o niečom rozhodoval. Na to tu je náš starosta, neobmedzený pán Jablonca, ktorý všetko vie a všetko vybaví (samozrejme pre svoju potrebu).

A ako sa odvďačil starosta občanovi, ktorý len chce, aby sa v jeho prípade postupovalo spravodlivo? Poslal mu po jednej pracovníčke na zdrape papiera, aby si z obecného pozemku odpratal nežiadúce veci, lebo tam obci a občanom veľmi "zavadzajú". Doteraz nezavadzali nikomu.

Ale mal by si podobný zdrap papiera poslať aj sám sebe. Napr. kontajner na odpadky obecného úradu má postavený na cudzom pozemku. Tam môže začať.